مقدمه

بیمه مسافرین ورودی به داخل کشور

از جمله بیمه های نو ظهور در حوزه ی بیمه ها محسوب می شود و مزایای فوق العاده ی این بیمه موجب استقبال مردم از آن شده است. به تدریج با ماشینی شدن جوامع پدیده شهرگریزی افزایش یافت. انسان های در عصر کنونی در زندگی پر سر و صدای شهری با روحیه ای متلاطم و پرخاشگرانه زندگی می کنند. زندگی روزمره بیشتر رباتی است و همه چیز را به صورت برنامه ریزی شده می طلبد؛ احتمالا به همین دلیل است که در حال حاضر افراد از کوچکترین زمان ممکن برای استراحت و رفتن به گوشه و کنار طبیعت استفاده می کنند؛ و این چنین انگار می شود که انسان ها در کنار طبیعت به آسودگی روح و رسیدن به آرامش می رسند اما شاید بارها دیده باشید که در طول سفر وقوع اتفاقاتی افراد را به مشکل انداخته و هزینه هایی را متحمل آنان می سازد؛ اما راه چاره برای جبران این خسارات چیست؟ برای پاسخ به این پرسش و آشنایی بیشتر با بیمه مسافرین ورودی به داخل کشور با آلفا بیمه همراه باشید.

پیش از رفتن به سفر ابتدا بیمه مسافرتی خود را ثبت نمایید.

بیمه مسافرین ورودی به داخل کشور چیست؟

بیمه مسافرین ورودی به داخل کشور برای ایرانی های مقیم خارج از کشور یا اتباع خارجی می باشد که قصد سفر به کشور ایران را دارند و درطول مدت اقامتشان در ایران مورد پوشش می باشند  از انواع بیمه های مسافرتی و راهی جهت جبران خسارات وارد به افراد در طول سفر است. به عبارتی دیگر، این بیمه همواره در تلاش است تا شما، خانواده و اموالتان را در طول سفر پشتیبانی کرده و در صورت بروز حادثه ای احتمالی ضرر های شما را کاهش دهد. البته تعیین میزان جبران خسارات آن به خود شما بستگی دارد. این بیمه اخیرا به دلیل مزایای فراوانی که در اختیار شخص بیمه کننده قرار می دهد و هم چنین پرکاربرد بودن آن برای افرادی که قصد سفر دارند بسیار مورد استقبال واقع شده است و آمار استفاده از آن رشد داشته است.

بیمه مسافرین ورودی به داخل کشور در صورت بروز مشکل در طول سفر شما را حمایت خواهد کرد.

نکات استفاده از بیمه مسافرین ورودی به داخل کشور

  • اگر فرد جهت انجام مقاصد غیر قانونی مانند حمل مواد مخدر سفر کرده باشد، مشمول این بیمه نمی شود؛ زیرا سفر وی از همان ابتدا بر خلاف قوانین است.
  • اگر فرد جهت اقدام علیه امنیت داخلی کشوری سفر کرده باشد یا به همین منظور از استانی به استان دیگر برود، مشمول بیمه مسافرین ورودی به داخل کشور نیست؛
  • اقدامات پر خطر شخص بیمه کننده مانند مصرف بیش از حد مشروبات الکی یا حضور مقصرانه در دعوا های خیابانی، فرد را از شمولیت بیمه خارج خواهد کرد؛
  • همانند سایر بیمه های مسافرتی، بیماری های مادر زادی و صعب العلاج نیز جز موارد تحت پوشش این بیمه نیستند؛
  • در صورت لغو شدن برنامه سفر فرد و ماندن در محل سکونت قبلی، بیمه کلیه ی پوشش های قبلی خود را در محل سکونت فرد انجام خواهد داد؛
  • در صورت برخورداری از پوشش های فرعی بیمه مسافرین ورودی به داخل کشور، شخص بیمه کننده باید آن ها را خریداری نمایید.

مسافرینی که قصد ورود به کشور از کشور دیگری را دارند

اما تا اینجا بیشتر روی سخنمان به مسافرینی بود که در داخل مرزهای کشور به مسافرت می پرداختند؛ دسته ی دیگری از مسافران هستند که به کشور وارد می شوند؛ این افراد هم می توانند از بیمه مسافرتی و مزایای آن برخوردار گردند. شرکت های بیمه تحت عناوین مختلفی این بیمه را به مسافرین ارائه می کنند. اینکه هر کدام از شرکت های بیمه چه مواردی را تحت پوشش اصلی و چه مواردی را تحت پوشش فردی قرار می دهند به آن شرکت بستگی دارد اما شاید وجه اشتراک همه ی بیمه های مسافرتی را بتوان در این دانست که همه ی شرکت های بیمه کننده هزینه های پزشکی را در لیست موارد تحت پوشش اصلی خود قرار داده اند که این نیز امری کاملا منطقی به نظر می رسد. انتقال شخص بیمه گذار به کشور خود در صورت بروز حوادث اتفاقی، بیمه وسایل همراه فرد مسافر و هزینه های دیگری مانند داندانپزشکی و ... از جمله مواردی است که تحت پوشش فرعی شرکت بیمه کننده قرار می گیرد. البته همانطوری که گفته شد تعیین دقیق موارد تحت پوشش اصلی و فرعی به خود شرکت بیمه کننده بستگی دارد و معمولا این شرکت ها در تعیین موارد تحت پوشش با هم یکسان نیستند.

بیمه مسافرین ورودی به داخل کشور شما، خانواده و اموالتان را در طول سفر تحت پوشش قرار خواهد بود.

طریقه ی ثبت بیمه مسافرین ورودی به داخل کشور در آلفا بیمه

آلفا بیمه جهت ارائه ی این بیمه به مشتریان خود شرایط ویژه ای را برای آنان در نظر گرفته است. استفاده از سایت این شرکت این امکان را به شما می دهد تا افراد مورد نظر خود را به صورت انفرادی یا گروهی بیمه کنید. جهت این اقدام باید به سایت آلفا بیمه به نشانی alfabime.ir رفته و در قسمت بیمه ها، بیمه مسافرتی را انتخاب نمایید. توجه کنید همانند شرکت های دیگر بیمه کننده اینکه مسافرینی که قصد استفاده از بیمه مسافرین ورودی به داخل کشور را دارند در چه بازه ی سنی هستند، باید ثبت گردد؛ از آنجاییکه افراد پیر و کهنسال زودتر از بقیه در طول سفر دچار مشکلات شده و همچنین احتمال فوت آنان نیز بیشتر است، پس بیمه ی آنان برای شرکت های بیمه کننده آنچنان صرفه ی اقتصادی ندارد. بنابراین این مسئله نکته ی مهمی در بیمه مسافرین ورودی به داخل کشور می باشد که مسافرین در چه رنج سنی می باشند.

اکنون می توانید پس از ثبت موارد مقدماتی، با پر کردن فرم مربوطه نسبت به ثبت بیمه مسافرتی خود اقدام کنید و از موارد تحت پوششی این بیمه بهره مند گردید. پیشنهاد می شود که اگر قصد سفر به استانی دیگر یا ورود به ایران را دارید حتما پیش از سفر خود جهت ثبت این بیمه اقدام نمایید تا از مزایای آن بهره مند گردید. این بیمه در صورت بروز هر گونه حادثه ی اتفاقی در طول سفر شما را یاری خواهد کرد و مسئولیت جبران خسارات شما خواهد بود.