پیشگفتار

حوادث همواره در کمین و غیر قابل پیش بینی هستند. هر روزه ممکن است اتفاقی برای شما رقم بخورد که آسیب هایی را بر شما وارد کند. از ابتلا به یک بیماری مانند کرونا گرفته تا آسیب بر اثر یک اتفاق نظیر تصادف از جمله ی این اتفاقات هستند. این آسیب ها گاهی قابل درمان و جبران هستند و پس از مدتی شخص آسیب دیده قادر به ادامه ی زندگی خود خواهد بود. گاهی نیز غیر قابل جبران هستند و اثرات خود را تا آخر عمر بر شخص تحمیل می کنند. گاهی نیز آسیبی را به ناگهان بر فرد وارد می کنند و او را به کام مرگ می کشانند. اینجاست که بیمه حوادث به یاری شما عزیزان می آید و پشتیبانی کامل را از شما به ارمغان می آورد. این بیمه ناظر بر آسیب های جسمی وارد شده بر شماست. برای آگاهی بیشتر از این بیمه در ادامه با آلفا بیمه همراه باشید.

بیمه حوادث

همه ی ما با این بیمه آشنایی داریم و یا به احتمال زیاد دست کم نام آن را شنیده ایم. بیمه حوادث جبران کننده ی خسارات ناشی از آسیب هایی است که بر بدن شخص وارد می آید. در صورت نقص عضو فرد بیمه شده، بیمه حوادث هزینه ی از کارافتادگی را به شخص پرداخت می نماید و در صورت فوت نیز پولی را به وراث شخص می دهد. این به این معناست که بیمه حوادث در هر حالت، چه شما زنده باشید و چه نباشید، خسارات وارده بر شما را پرداخت می نماید که همین باعث استقبال مردم از این بیمه شده است. این بیمه مزایای فراوانی را در اختیار اشخاص قرار می دهد و با اینکه در حوزه های بیمه های اختیاری قرار می گیرد، اما بسیار مهم است و آلفا بیمه آن را با پایین ترین قیمت ممکن در اختیار شما عزیزان قرار می دهد.

با بیمه حوادث برای هر حادثه ای آماده باش!

موارد تحت پوشش بیمه حوادث

موارد تحت پوشش بیمه حوادث به دو گروه موارد تحت پوشش اصلی و موارد تحت پوشش فرعی تقسیم می گردد. موارد تحت پوشش اصلی این بیمه عبارتند از: فوت شخص آسیب دیده و یا نقص عضو شخص آسیب دیده. همچنین فرقی نمی کند که آسیب وارده بر شما در چه ساعتی از شبانه روز باشد و یا اینکه شغل شما چه شغلی باشد؛ کافی است که در بیمه نامه شما ذکر گردد و شما مشمول آن گردید.

موارد تحت پوشش فرعی بیمه حوادث عبارتند از:

 • بستری در مراکز درمانی: اگر آسیب وارده بر شما زیاد باشد، تا جایی که شما ملزم به بستری شدن در بیمارستان گردید، این عامل از موارد فرعی تحت پوشش بیمه حوادث می باشد.
 • از کارافتادگی: گاهی خسارات وارده بر شما به حدی است که تاثیری دائمی بر شما ایجاد می کند و شما برای همیشه از داشتن زندگی عادی محروم می کند. در این صورت بیمه حوادث شما را یاری خواهد کرد؛ البته به شرطی که آن را در هنگام ثبت بیمه نامه خود فعال کرده باشید.
 • هزینه های پزشکی در عمل های جراحی: عمل های جراحی هزینه های بسیار زیادی را بر فرد تحمیل می کند. در صورتی که شما در هنگام ثبت بیمه حوادث خود، این گزینه را فعال کرده باشید می توانید از هزینه های وارده بر خود بگریزید.

البته توجه داشته باشید تعیین موارد دقیق تحت پوشش اصلی و فرعی بیمه حوادث معمولا با شرکت های بیمه کننده می باشد. بسیاری از مردم تنها به موارد اصلی تحت پوشش این بیمه اکتفا می کنند، در حالتی که موارد فرعی نیز بسیار مهم می باشند.

موارد تحت پوشش بیمه حوادث

انواع بیمه حوادث

به طور کلی بیمه حوادث به دو دسته ی کلی بیمه حوادث انفرادی و بیمه حوادث گروهی تقسیم می گردد که امکان ثبت هر دو نوع بیمه در آلفا بیمه برای شما عزیزان فراهم گردیده است. بیمه حوادث گروهی خود به چند دسته ی کلی تقسیم می گردد که عبارتند از: بیمه دانش آموزی، بیمه دانشجویی، بیمه شرکت ها  و سازمان ها، بیمه خانواده، بیمه حوادث مهد کودک ها و بیمه نوروزی.

در خصوص مورد آخر لازم به ذکر است که اکثر شرکت های بیمه کننده بیمه حوادث نوروزی را با تخفیف ویژه برای مشتریان خود لحاظ می کنند. زیرا هم مدت زمان آن بسیار کوتاه می باشد و هم اینکه این اقدام آن ها در جذب مشتری بیشتر بسیار موثر خواهد بود. در این میان آلفا بیمه کمترین هزینه ی ممکن را برای شما عزیزان لحاظ خواهد کرد.

بیمه حوادث به دو دسته بیمه حوادث انفرادی و بیمه حوادث گروهی تقسیم می گردد.

مواردی که تحت پوشش بیمه حوادث قرار نمی گیرند

 • صدمات ناشی از مستی و مصرف بیش از اندازه مواد مخدر
 • آسیب هایی که قبل از ثبت بیمه نامه بر فرد بیمه شده وارد گردیده باشد
 • هر گونه آسیب ناشی از خود زنی و خودکشی
 • آسیب های ناشی از انفجارات، آشوب ها و شورش ها
 • آسیب های بدنی ناشی از انجام اقدامات غیر قانونی و اقدام علیه امنیت ملی کشور ها
 • آسیب های ناشی از جنگ و جرایم سیاسی
 • آسیب های ناشی از زلزله، سیل و دیگر حوادث طبیعی (البته در خصوص این گزینه شما می توانید از بیمه زلزله و سیل آلفا بیمه استفاده نمایید و ایمنی خود را تضمین کنید)
 • آسیب و مرگ ناشی از استفاده خودسرانه از دارو های پزشکی بدون مشورت با پزشک (خود درمانی)
 • آسیب های ناشی از تشعشعات رادیو اکتیو و مواد هسته ای

در خصوص مورد آخر توجه به این امر ضروری است که افراد شاغل در نیروگاه های هسته ای تقریبا تحت هیچ بیمه ای قرار نمی گیرند و شرکت های بیمه کننده از بیمه کردن این افراد خودداری و امتناع می ورزند. دلیل این امر هم احتمالا در معرض خطر بودن آن ها و همچنین هزینه های بالای درمان این افراد می باشد. شاید در نگاه اول اندکی بی انصافی باشد اما با توجه به اینکه دولت به صورت انحصاری این اقدام را انجام می دهد، بنابراین وظیفه ی بیمه و پرداخت هزینه های این افراد نیز با دولت است که امری معقول به نظر میرسد.

نکات مهم استفاده از بیمه حوادث

 • شخص بیمه گذار و شرکت بیمه کننده باید در ثبت بیمه نامه نهایت حسن صداقت را از خود نشان دهند؛ در غیر این صورت حق با کسی خواهد بود که در امور صادق است.
 • در صورت بروز شرایطی که امکان وارد شدن آسیب را به فرد زیاد می کند، حق بیمه پرداختی او افزایش خواهد یافت. به عنوان مثال در شرایط کنونی با شیوع ویروس کرونا هزینه ی این بیمه افزایش پیدا کرده است. البته افراد در این خصوص می توانند از بیمه کرونا در آلفا بیمه استفاده نمایند و در صورت ابتلا هزینه های خود را جبران نمایند.
 • نقص عضو و جبران خسارت آن از طرف شرکت بیمه کننده توسط کارشناس و پزشک تعیین می شود.
 • در خصوص بیمه حوادث گروهی، اگر یکی از افراد بیمه شده فوت کند، بیمه نسبت به او فسخ و نسبت به سایر افراد بیمه شده ادامه خواهد داشت.
 • در مورد ورزشکاران و افرادی که به هدایت هلیکوپتر و هواپیما اقدام می نمایند، به صورت کلی این اقدامات مشمول بیمه حوادث نمی باشد. مگر اینکه شرکت بیمه کننده با توجه به سیاست های جذب مشتری خود طی شرایطی آن ها را بپذیرد.

بیمه حوادث در آلفا بیمه

با مراجعه به سایت آلفا بیمه می توانید نسبت به ثبت بیمه نامه خود اقدام نمایید و از مزایای آن بهره مند گردید. برای این اقدام کافیست در سایت آلفا بیمه به نشانی alfabime.ir بیمه نامه خود را ثبت کنید. آلفا بیمه در ثبت بیمه حوادث کمترین هزینه را از شما دریافت خواهد کرد و بیشترین موارد را تحت پوشش اصلی بیمه نامه شما قرار خواهد داد. این امر موجب استقبال مردم از این بیمه در آلفا بیمه شده است.