پیشگفتار

بیماری کرونا از جمله بیماری های فراگیر امروزی است و در سراسر جهان کمتری کسی را می توان یافت که با این بیماری آشنا نباشد. این بیماری که بیشتر شبیه فیلم های علمی-تخیلی هالیوودی است و یا در فرضیه ی دانشمندان از آن یاد می کردند، امروزه سراسر جهان را فرا گرفته است و معضلاتی را برای انسان ها ایجاد کرده است. دولت ها نیز برای مقابله با این ویروس تازه منتشر شده، تدابیر مختلفی را اندیشیده اند که قرنطینه و دور کردن افراد از یکدیگر یکی از آن ها می باشد. اما باید توجه داشت که با توجه به انتقال سریع این ویروس، شما و خانواده تان همواره در معرض مبتلا به آن و آسیب می باشید. و در نتیجه ی آن نیازمند پشتیبانی و حمایت از مرجعی خواهید بود که در اوقات سخت بیماری، شما را یاری و حمایت کند. بیمه کرونا نیز به همین دلیل به وجود آمده است. این بیمه شرایط و موارد تحت پوشش خاصی دارد که برای آگاهی از آن ها در ادامه با ما همراه باشید.

بیماری کرونا تبدیل به معضلی جهانی شده است.

مروری بر بیماری کرونا

همانطورکه اکثر ما می دانیم، منشا این ویروس از شهر ووهان چین و از یک بازار محلی است. شایعات زیادی در خصوص ویروس کرونا وجود دارد؛ مانند این که منشا آن از سوپ خفاش است؛ البته این مورد هنوز تایید نشده است و یا اینکه گفته می شود این ویروس دست ساز بوده و توسط رژیم صهیونیستی یا آمریکا ساخته شده است که این خبر نیز همچنان تایید یا رد نشده است. اما چیزی که مورد تایید است، قدرت سریع انتقال این ویروس نسبت به سایر ویروس های شناخته شده است. همچنین ویروس کرونا با درگیر کردن بخش های مختلف بدن و به خصوص شش ها، بسیار خطرناک است و در صورتی که فرد بیماری های زمینه ای دیگر داشته باشد یا بدنش مقاومت کافی نداشته باشد، بسیار کشنده خواهد بود. همین امر موجب اپیدمی و یا همه گیری ویروس کرونا در کنار اهمیت ویژه به آن در سراسر جهان شده است. بنابراین هیچ عاملی با قاطعیت نمی تواند شما و خانواده تان را از خطر بیماری کرونا در امان نگه دارد.

جدید ترین تصویر منتشر شده از ویروس کرونا

بیمه کرونا

این بیمه که تقریبا می توان گفت جدیدترین بیمه در حوزه ی بیمه ها می باشد، با هدف جبران خسارت ناشی از بیماری کرونا به افراد عرضه می شود. توجه داشته باشید که بیمه کرونا مانند بسیاری از بیمه های دیگر سطح پوشش مخصوصی دارند و مسئولیت جبران خسارت مواردی که تحت پوشش آن ها باشد را دارند؛ و در سایر موارد آسیب های شما را جبران نمی کنند. به همین دلیل گروهی از شرکت های بیمه این بیمه را در کنار بیمه های دیگر عرضه می کنند تا حمایتی همه جانبه را از افراد به ارمغان آورد.

آلفا بیمه با ارائه ی این بیمه در کنار سایر بیمه ها مانند بیمه مسافرتی، به فکر حمایت از شما عزیزان در مقابل این ویروس حتی در ایام سفر است.

شرایط بیمه کرونا

بدیهی است که مهم ترین شرط این بیمه، ابتلای فرد به ویروس کووید 19 می باشد. البته شما در مواردی که قصد مسافرت به کشور خارجی یا استانی به استان دیگر را دارید، می توانید از این بیمه نیز استفاده نمایید. به طور معمول از آنجایی که که طبق گفته ی پزشکان دوره ی بیماری کرونا 14 روز می باشد، این بیمه نیز همین مدت زمان را پوشش می دهد. البته تعیین مدت زمان پوشش آن در مواردی به خود فرد بستگی دارد. همین طور می تواند در صورت گسترش طول مدت بیماری، مدت زمان خود را طبق تعرفه ی شرکت ارائه دهنده ی بیمه افزایش دهد. همچنین شرکت های بیمه کننده امکان ثبت این بیمه را به صورت غیر حضوری و تنها  با مدرک کارت شناسایی امکان پذیر نموده اند. این اقدام در جهت کاهش تردد و ارتباط حضوری کمتر انجام شده است که گامی بزرگ جهت مبارزه ی همگانی با این ویروس می باشد.

موارد تحت پوشش بیمه کرونا

توجه داشته باشید که بیمه کرونا نیز مانند بیمه بدنه، بیمه مسافرین ورودی به داخل کشور و سایر بیمه ها، تنها پشتیبان مواردی می باشد که تحت پوشش اصلی این بیمه قرار می گیرند. این موارد عبارتند از:

  • پرداخت هزینه ی بیمارستان، در صورتی که فرد مبتلا به کووید 19 در بیمارستان بستری گردد؛
  • پرداخت هزینه های جانبی غیر از بیمارستان فرد مانند هزینه های دارویی و ...
  • پرداخت جبران عقب افتادگی از کار که معمولا مدت زمان آن یک ماه می باشد (البته به شرطی که این عقب افتادگی ناشی از ابتلا به بیماری کرونا باشد نه ناشی از قرنطینه ی حاصل شده از بیماری کرونا)

طبق مصوبه ای که اخیرا وضع شده است، گروهی از بیمه ها نظیر بیمه عمر نیز در فرآیند بیماری کرونا موثر عمل می کنند. مثلا بیمه عمر در صورت فوت فرد مبتلا شده به کرونا، مبلغ زیادی را باید به خانواده ی متوفی بپردازد.

بیمه کرونا جهت حمایت از شما و خانواده تان در مواقع ابتلا به بیماری کرونا ایجاد شده است.

نکات مهم در خصوص بیمه کرونا

اولا: بیمه کرونا نیز مانند بیمه مسافرتی به رنج سنی مبتلایان توجه ویژه ای دارد و برای هر محدوده ی سنی، هزینه ی جداگانه ای در نظر گرفته شده است. این محدوده های سنی به صورت کلی به دوران کودکی، نوجوانی و جوانی، میانسالی و در نهایت کهنسالی تقسیم بندی شده است. هزینه ی این بیمه برای کهنسالان بسیار بیشتر از سایر دوران ها می باشد؛ چرا که افراد این دوره ی سنی در صورت ابتلا متحمل هزینه های جانی و مالی بیشتری می گردند که این برای شرکت های بیمه کننده آنچنان به صرفه نمی باشد. نکته ی قابل ذکر این است که افراد در محدوده ی سنی 75 الی 80 سال به بالا اصلا جز اشخاص تحت پوشش این بیمه نیستند. یعنی حتی اگر فرد حاضر به پرداخت هر هزینه ای باشد، باز هم شرکت های بیمه کننده از بیمه ی این فرد خودداری می نمایند.

دوما: بیمه کرونا معمولا با توجه به دو شکل کلی منظور می شود: اینکه شما در حال حاضر به این بیماری مبتلا هستید یا نه و اینکه شما برای چه مدت زمانی قصد استفاده از این بیمه را دارید. معمولا افرادی که ابتلای آن ها به ویروس تایید شده است، مدت زمان 14 روزه ی آن را انتخاب می نمایند. زیرا که مدت بیماری کرونا نیز همین مقدار است و طبق گفته ی پزشکان، در صورت ابتلای فرد به این بیماری ، بدن از خود پادتنی تولید می کند که تا 6 ماه بعد از ابتلا، بدن فرد را در مقابل ویروس حفظ خواهد کرد. همین مسئله اخیرا موجب شده است که دانشمندان برای ساختن واکسن به پادتن تولیدی بدن افراد مبتلا شده توجه خاصی بنمایند. زیرا به فرض اینکه این ویروس ساخته ی طبیعت باشد، درمان آن را نیز باید در طبیعت جست و جو نمود.

طریقه ثبت بیمه کرونا در آلفا بیمه

آلفا بیمه با توجه به خصوصیت مشتری مداری، به فکر ارائه ی خدمات بهتر و راحت تر به مشتریان در زمینه ی بیمه کرونا است.

به همین منظور بعد از ورود به سایت آلفا بیمه به نشانی alfabime.ir، از شما اطلاعات کلی مانند سابقه تست کرونا، محدوده ی سنی شما و ... پرسیده می شود. بعد از پاسخ به پرسش های اولیه، شما می توانید در صفحات بعدی با پر کردن فرم بیمه خود و ارائه ی مدارک جهت ثبت بیمه کرونای خود اقدام نمایید و در صورت ابتلا به بیماری کووید 19 از حمایت های آلفا بیمه بهره مند گردید.