بیمه درمان تکمیلی

بیمه درمان تکمیلی از جمله مواردی است که بسیار مورد توجه است. بسیار اتفاق افتاده است که به دلیل بروز حوادث تلخ و شیرینی مانند تصادف یا زایمان خواسته یا ناخواسته مجبور به عمل جراحی شویم و متحمل هزینه های سنگین آن باشیم. گاهی نیز تهیه ی یک وسیله ناشی از نقص یک عضو، هزینه های زیادی برای ما در پی دارد. استفاده از ویلچر، عینک و سمعک از جمله موارد پر کاربرد این زمینه در جامعه است و معمولا شما یا حداقل یک فرد در خانواده تان از این وسایل استفاده کرده اید. در این میان افرادی که عموما در جامعه سرمایه ی زیادی ندارند و یا عضوی از قشر کارگران و کارمندان عزیز جامعه می باشند، باید هزینه ی آن را بپردازند. هزینه های کمرشکن و هنگفتی که گاهی حتی قابل جبران نیستند؛ هزینه هایی که گاهی معادل دو یا چند ماه کار آن ها می باشد. بیمه درمان تکمیلی نیز به همین دلیل در جامعه به وجود آمده است تا در مواقع نیاز از افراد حمایت کند. برای آگاهی بیشتر در خصوص این بیمه با آلفا بیمه همراه باشید.

بیمه درمان تکمیلی

عامل اصلی استفاده مردم از بیمه درمان تکمیلی، بالا بودن هزینه های سنگین پزشکی است. هزینه هایی که خواه و ناخواه بر افراد تحمیل می شود. فرض کنید که شما کارمند یک اداره هستید و با حقوق ناچیز خود نهایتا بتوانید هزینه ی معاش خود و خانواده تان را بدهید. در این میان بروز حادثه ای، پیش بینی شده یا نشده هزینه هایی را بر شما متحمل می کند و اینجاست که شما شاید برای نخستین بار طعم بی پولی را خواهید کشید. حال تصور کنید که پشتوانه ای در این موقعیت به یاری شما می آید و بخش عظیمی از هزینه را به صورت یکجا می پردازد. این پشتوانه که در هنگام استیصال و نا توانی به یاری افراد می آید، بیمه درمان تکمیلی است. در  واقع بیمه درمان تکمیلی در قبال پولی که از شما دریافت می کند پشتیبان هزینه های تحت پوشش است. برخی از این هزینه ها قابل پیش بینی است مانند زایمان و برخی دیگر نیز غیر قابل پیش بینی است مانند هزینه های ناشی از بیماری که به ناگهان بر فرد متحمل می شود.

بیمه درمان تکمیلی اخیرا بسیار مورد توجه و استقبال قرار گرفته است.

انواع بیمه درمان تکمیلی

بیمه درمانی تکمیلی جدا از بحث موارد تحت پوشش به طول کلی به دو نوع تقسیم می شود:

 1. نوع اول این بیمه به صورت انفرادی است. به این معنا که فرد هزینه ی یک نفر را می پردازد و به این صورت از او حمایت خواهد کرد. معمولا از این بیمه در پرداخت هزینه های زایمان استفاده می شود؛ توجه داشته باشید که این بیمه از هزینه های زایمان هم پشتیبانی می کند.
 2. نوع دوم این بیمه به صورت گروهی است. از نوع گروهی بیمه درمان تکمیلی معمولا در ادارات، کارخانجات و شرکت های بزرگ استفاده می شود. گروهی از شرکت های بیمه در زمینه محدودیت تعداد بالایی در نظر گرفته اند که عملا وجود این بیمه را بی اثر ساخته است اما آلفا بیمه با در نظر گرفتن کمترین تعداد ممکن به فکر شما مشتریان عزیز خواهد بود.

بیمه درمان تکمیلی به صورت گروهی نیز افراد را تحت پوشش قرار می دهد.

شرایط بیمه درمان تکمیلی

بیمه درمان تکمیلی هم مانند بسیاری از بیمه های دیگر سطح پوشش خاصی دارد. به این معنا که مواردی که تحت پوشش این بیمه باشند را پشتیبانی و حمایت خواهد کرد و از سایر موارد چشم پوشی می کند. تعیین موارد تحت پوشش بیمه با شرکت های ارائه دهنده ی آن تعیین می شود و آن ها تعیین کننده ی این مسئله هستند که چه مواردی تحت پوشش اصلی و چه مواردی، موارد فرعی تحت پوشش بیمه درمان تکمیلی باشند؛ اما با این وجود معمولا موارد تحت پوشش بیمه درمان تکمیلی عبارتند از :

 • هزینه های بیمارستانی و پزشکی، فرقی بین بیمارستان های دولتی و خصوصی و پزشک معالج نیست؛ تنها شرط اصلی، معتبر بودن آن پزشک است.
 • هزینه های تامین موارد مورد نیاز پزشکی مثل عینک و واکر
 • هزینه های زایمان به صورت طبیعی و سزارین و همانطور که گفته شد در صورت این بیمه معمولا از بیمه درمان تکمیلی انفرادی استفاده می شود.
 • هزینه های ناشی از دندانپزشکی؛ هدف گروهی از افراد از استفاده از بیمه درمان تکمیلی، جبران هزینه های بالای دندانپزشکی است.
 • هزینه جراحی های سرپایی در بیمارستان های خصوصی و مطب پزشکان
 • هزینه های پزشکی ناشی از درمان ناباروری در بانوان و آقایان
 • هزینه های دارویی؛ این عامل یکی از موراد مهم و قابل توجه بیمه های تکمیلی است و با توجه به هزینه ی بالای دارو های درمانی امری به صرفه برای استفاده کنندگان می باشد.
 • هزینه های ناشی از استفاده از MRI و سی تی اسکن
 • هزینه های ناشی از بیماری های پوستی

هزینه شیمی درمانی، پرتو درمانی، پیوند کبد، کلیه و مغز استخوان از جمله موارد تحت پوشش فرعی بیمه درمان تکمیلی هستند. همچنین بیماری MS و بیماری های ضعف عضله و ماهیچه نیز از این قبیل هستند.

بیمه درمان تکمیلی عموما هزینه های پزشکی را پوشش می دهد.

نکات مهم استفاده از بیمه درمان تکمیلی

در هنگام استفاده از این بیمه چند نکته را در خاطر داشته باشید:

 • بیمه درمان تکمیلی هزینه های زیبایی را معمولا شامل نمی شود؛ جراحی های زیبایی شامل عمل بینی، زاویه دهی به صورت، کاشت گونه و ... می باشند. البته امکان آن وجود دارد که برخی از شرکت های بیمه برای جذب بیشتر مشتری، این موارد را تحت پوشش فرعی خود قرار دهند اما معمولا به دلیل هزینه های بالای عمل های زیبایی شاهد این موضوع نیستیم.
 • این بیمه ها شامل مالیات نمی شوند. در واقع شما برای خرید این بیمه مبلغی را تحت عنوان مالیات پرداخت نمی کنید و صرفا مبلغ اصلی را می پردازید؛ این مسئله از مزایای فوق العاده این بیمه می باشد.
 • این بیمه معمولا بیماری های مادرزادی را پوشش نمی دهد و همین طور گاهی در صورت نیاز افراد باید جهت تایید وضعیت سلامتی خود، قبل از ثبت بیمه، آزمایشات و معایناتی را توسط پزشک معتبر انجام دهند.
 • این بیمه معمولا افراد زیر 18 سال را تحت پوشش قرار نمی دهند. البته در این خصوص تصمیم نهایی با شرکت بیمه کننده است و صرفا قانون صریحی در این باره اعلام نشده است.
 • نوع دیگری از بیمه درمان تکمیلی وجود دارد که توسط دوبت فقط برای بازنشستگان و مستمری بگیران در نظر گرفته است که برای کهنسالان بسیار مفید و کاربردی می باشد.
 • هزینه ی این بیمه معمولا هر ساله متغیر است. البته با توجه به تحریم دارویی کشورمان و تورم موجود در جامعه، استفاده از این بیمه از نظر اقتصادی بسیار به صرفه می باشد.

مراحل ثبت بیمه درمان تکمیلی در آلفا بیمه

آلفا بیمه همواره به فکر شما مشتریان عزیز است و با بهترین پشتیبانی و کمترین قیمت، از شما عزیزان حمایت می کند. جهت ثبت بیمه تکمیلی خود ابتدا در سایت آلفا بیمه گزینه بیمه درمان تکمیلی را انتخاب نمایید. سپس با تعیین مشخصات و پر کردن فرم مورد نظر جهت ثبت بیمه تکمیلی خود اقدام نمایید و از خدمات و مزایای فوق العاده بهره مند گردید. البته در این سایت فعلا امکان استفاده از بیمه درمان تکمیلی انفرادی وجود دارد. در آینده ای نزدیک جهت رفاه حال شما عزیزان بخش بیمه درمان تکمیلی گروهی نیز به سایت اضافه خواهد شد. در صورت عدم برخورداری از این بیمه به شما پیشنهاد می کنیم سریعا جهت ثبت آن اقدام نمایید و خود و خانواده عزیزتان را تحت پوشش این بیمه قرار دهید.